Ahşap Camii Ayakkabılığı

Cami ahşap ayakkabılığı, İslam inancının temizliğe verdiği önemi yansıtır. Geçmiş çağlarda plastik, alüminyum ya da metal kullanımı pek yaygın olmadığı için, ayakkabılıklar camilerde genel olarak ahşap olarak bulunmuştur. Ahşap haricindeki ayakkabılık türleri de camilere uygun olabilir fakat daha çok ahşaba öncelik tanımak, Anadolu’nun İslami yapı usullerine daha uygun bir tercih olarak kabul edilebilir.

Bununla beraber cami ayakkabılık modelleri, ibadethanenin daha başka yerlerinde kullanılmış ürünler ile uyum sağlamalıdır. Yani ayakkabılıklar ile merdiven korkulukları, mahfil korkulukları ve pencere korkulukları büyük ölçüde uyum gösterebilmelidir. Aksi halde camilerimizin şıklığına ve görünüm bütünlüğüne olumsuz etki edilmiş olur.

Cami İçin Ayakkabılık Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Camilerimiz Allah – u Teala’ya ibadet edilen çok özel mekanlardır. Buraların temiz kalabilmesi ve amacına hizmet edebilmesi için ayakkabıları çıkararak içeri girmek çok önemli bir vecibe sayılır. Kur’an – ı Kerim ayetlerinin temizlik konusunda açık hükümler buyurması, cami içinde yer alan ve temizlikle ilişkisinden söz edilebilen tüm detaylara önem kazandırır. Bu sebeple, cami için ayakkabılık tercihlerini en doğru şekilde yapmanın da önemi büyüktür.

Bir camiye ayakkabılık yaptırmak isteyen hayırseverler ya da henüz inşa edilmiş bir cami için eşya temin eden kurumlar, öncelikle şu detaylara dikkat etmelidir:

  • Allah’ın Dini’ni temsil eden camilerde mutlaka en iyi ayakkabılıklar bulunmalıdır. Kalitesiz ahşaplardan üretilmiş ayakkabılıklar tercih etmek, söz konusu camiye yapılabilecek en büyük saygısızlıkların başında gelir.
  • Herhangi bir ayakkabılık imalatçısından ya da herhangi bir marangozdan değil, özel olarak cami ahşap ayakkabılığı üreten firmalar ile çalışılmalıdır. Çünkü camilere en uygun ürünler ancak bu firmalar üzerinden temin edilir.
  • Cami için ticaret yapacak olduğunuz firmanın takva ehlinden olması lazımdır. Çünkü İslam ümmetine fayda sağlayacak ibadethane eşyalarının yine temiz kalpli Müslümanlar elinden çıkmış olması çok önemlidir.

Ahşap Cami Ayakkabılığı Konusunda Bize Güvenebilirsiniz

Ayakkabılıklardan her türlü korkuluk seçeneklerine kadar, en sağlam ve kaliteli iç mekan ürünlerine ulaşmak isterseniz mutlaka firmamız ile çalışmanız tavsiye edilir. Çünkü bizler sadece para kazanmayı düşünerek değil, İslam ümmetinin camilerine en üst düzey imkanları sağlama isteği ile çalışıyoruz. Bizim ürünlerimizi tercih etmeniz halinde ise şunlar söz konusu olacaktır:

  • Ahşap cami ayakkabılığı sayesinde ibadethanenin havası temiz tutulur. Ayakkabı içlerinden havaya ulaşması mümkün olan her türlü bakteri, mikrop ve benzeri canlının ahşap malzeme ile engellenmesi, sunta veya plastik malzemeler ile engellenmesinden daha kolaydır.
  • Ahşap ayakkabılıklar, her camide yer alması gereken donanımlardır. Özellikle son zamanlarda imal edilmiş daha farklı ayakkabılık çeşitleri camilerimizin mimari yapısına uygun değildir. Yani ahşap ayakkabılıkların tercih edilmesi, Anadolu’nun Türk – İslam mimarisini korumak açısından da büyük önem taşır.
  • Firmamızın kalite ve güvencesi kapsamında üretilerek ibadethanelerde hizmet veren ayakkabılıklar en sağlıklı metotlarla imal edilir. Daha başka pek çok imalat malzemesinin içinde kanserojen maddeler bulunabilirken, firmamızın ahşap ürünleri % 100 doğaldır. Bu açıdan ahşap kullanımı, özellikle ibadethanelerimiz gibi kalabalık ortamlar için her zaman daha doğru bir tercih olacaktır.

En İyi Cami Ayakkabı Dolapları

Cami ayakkabı dolapları kapaklı ya da kapaksız olarak imal edilebilir. Firmamızın kaliteli ürün seçenekleri arasında bunlardan her ikisi de mevcuttur. Kullanım tercihine göre, birbirinden farklı cami ayakkabılıklarına güvenilir yollarla ulaşmayı isterseniz, iletişim numaralarımızı kullanarak iletişim sağlamanız mümkündür.

Bununla beraber ahşap ayakkabılıkların sunduğu bazı avantajlardan da söz edilebilir. Söz konusu avantajlar ise şunlardır:

  • Özellikle kapaklı dolaplar, arka saflardan gelebilecek kötü kokuları engeller.
  • Cami kapasitesi ile orantılı şekilde yeterli büyüklükte bulunan dolaplar, cemaatin mal güvenliğini temin ederek ayakkabı hırsızlığını büyük ölçüde engelleyebilir.
  • Ayakkabıların kaliteli dolaplar içinde muhafaza edilmesi, görüntü açısından ibadethanenin düzenine olumlu katkı sağlar.

Cami Ayakkabılık Fiyatları

Cami ayakkabılık fiyatları, tercih edilen ürünün boyutlarına bağlı olarak değişim gösterir. Tüm ayakkabılıklar aynı ahşaptan üretilmediği için sabit bir fiyatlandırma yoktur. Fakat kul hakkında girilmeden, eşyaların kalitesine tam uyumlu fiyatlandırmalar gerçekleştirilir. Cami ahşap ayakkabılığı seçenekleri hakkında detaylı bilgi almak için firmamıza şu an ulaşabilmeniz mümkündür.