Ahşap Korkuluk

Cami korkuluğu ahşap ürün seçeneklerinin çok fazla tercih edildiği bir üründür. Bunun başlıca sebebi ise ahşabın sağlamlığı ve caminin iç mekanına kattığı şıklıktır. Halk arasında “Allah – u Teala’nn evi” olarak adlandırılan camilerimiz, sahip oldukları iç detaylar ile amaçlarına daha uygun hizmet veren yapılardır. Ne kadar önemli bir iş yaptığının bilincinde olan firmamız, önce Allah’a sonra ise ona kulluk edenlere karşı tüm sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirir.

Bu durum, daha başka firmaların ürettiği cami korkulukları ile kıyaslandığı zaman bizim ürünlerimize daha çok değer katar. Birbirinden farklı türdeki ham maddeler kullanılarak imal edilen korkuluklarımız, İslamiyet’in öz yurdu olan Türkiye’nin tüm camilerine uygun olarak tasarlanmıştır. Türk usulü cami inşasının en önemli detaylarını yakından tanıyan deneyimli uzman ekibimiz, seri üretim ile pek çok caminin korkuluk gereksinimini karşılar.

Cami Pencere Korkulukları

Cami pencere korkuluğu, ibadethanelerin daha güvenli olmasını sağlamakla beraber dış cephe görünümü açısından da çok önemlidir. Söz konusu korkuluklar, camilerin pencere önlerini kapatacak şekilde kullanılsa da birbirine yakın parmaklıklara sahip değildir. Cami pencerelerinde kullanılmak üzere korkuluk tercihi yaparken, içerinin aydınlığına engel olmayacak ürünleri seçmek büyük önem taşır.

Müslümanların ibadet ettiği, temiz ve güzel camilerimizde mutlaka firmamızın yüksek kaliteli korkulukları mevcut olmalıdır. Demir, alüminyum ya da ahşap olarak tasarlanan korkuluklar içinden ahşap ürünleri tercih etmek ise daha doğru sayılabilir. Çünkü ahşap korkuluk cami görüntüsünün daha başka mimari yapılardan ayrılabilmesi için çok önemli bir detaydır. Herhangi bir cami için en kaliteli ve en kullanışlı ahşap ürünlerini internet sayfamız üzerinden kolaylıkla temin edebilmeniz mümkündür.

Cami Mahfil Korkulukları

Cami balkon korkuluğu olarak da bilinen mahfil korkulukları, camilerimizin ikinci katında yer alan desenli korkuluklardır. Bu ürünler, üst katlarda saf tutarak ibadet eden Müslümanların can güvenliğini sağlar. Tüm donanımları eksiksiz olan her camide mutlaka ahşap mahfil korkulukları bulunduğunu görülebilir. Bu ekipmanlar konusunda özellikle ahşabın tercih edilmesi, metal ürünler yerine ahşabın daha güzel durmasından ve bu sebeple de cemaati sıkmamasından kaynaklanır. Cemaat içerisinden herhangi bir Müslümanın, zaman zaman bu mahfillere tutunması gerektiğinde ahşabın yumuşak dokusu ve ürünlerimizin sağlamlığı daha yüksek konfor sunacaktır.

Bununla beraber cami mahfil korkulukları en kaliteli ürünler arasından tercih edilmeyecek olursa, Müslümanların can güvenliği riske atılmış olacaktır. Yüzlerce yıldan beri İslam’ın en doğru ve en ölçülü şekilde yaşanmış olduğu Anadolu bölgesi; deprem kuşağı üzerinde bulunması sebebiyle camilerin en sağlam standartlarda inşa edildiği bir bölgedir. İslam coğrafyalarında yer alan diğer camiler ile bizim camilerimiz arasındaki en temel fark da bu sebeple ortaya çıkar.

Allah muhafaza, birbirinden farklı şiddet ölçülerinde yaşanabilecek sarsıntılardan dolayı mahfillerin sökülmesi ve alt katta yer alan cemaatin bu durumda yaralanması mümkündür. Buna benzer pek çok durum, kalitesiz mahfil üreten ve ahşap malzeme imalatının inceliklerini kavrayamamış olan işletmelerin varlığı ile alakalıdır. Oysa cami mimarilerine uygun olarak firmamız tarafından üretilen her mahfil, tüm sarsıntılara ve yıpranmalara karşı dirençlidir. Cami korkuluğu ahşap ürünlerin ön plana çıktığı bir kategori olduğundan, cami mahfilleri için kullanılmasını tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz de çoğunlukla ahşaptır. Güvenilir ve kaliteli ekipmanlara ulaşmak için bizi arayabilirsiniz.

Cami Merdiven Korkulukları

Merdiven korkuluğu cami içerisinde çok önemli bir yere sahiptir. En uzun ömürlü korkulukları incelemek ve ilgili camiye en çok yakışabilecek olanını seçmek isteyenler mutlaka firmamızın ürünlerine göz atmalıdır. Birbirinden farklı tasarımlara sahip olan yüzlerce cami merdiven korkuluğu, firmamızın güvencesi ile Cemaat – i İslam’a hizmet sunar.

Ayrıca ibadethanelerimizde bulunan korkulukların kesinlikle hafife alınmaması lazımdır. Çünkü bu korkuluklar, bir caminin temel unsurları arasındadır. Elleri öpülesi büyüklerimiz, merdivenlerden çıkarken ya da inerken bu detayların büyük faydasını görür. Ayrıca ibadet alışkanlığı kazanmakta olan küçüklerimiz de cami katları arasında gidip gelirken sağlam korkuluklara ihtiyaç duyar.

Cami Korkuluğu Fiyatları

İslam’a ve Allah’ın camilerine hizmet etmek için büyük bir gayret gösteren firmamız, kul hakkına girmemeye dikkat eder. Bu sebeple cami korkuluğu fiyatları, bizler tarafından mutlaka en isabetli oranda belirlenir.

Fiyat ve kalite açısından en uygun cami korkuluğu ahşap ürünlerden oluşur. Tavsiye edebileceğimiz pek çok seçeneğe ulaşmak için ise en kısa sürede firmamıza ulaşmanız lazımdır.